Festival Špilberk

Filharmonie Brno zahraje s vítězkou Talentmánie a vzdá poctu Miloši Formanovi

Procházka letním večerem, sklenka vína, symfonická hudba na velkém nádvoří hradu. To je Festival Špilberk, který letos Filharmonie Brno pořádá podvacáté. Opět nabídne čtyři koncerty a dva kinokoncerty. Na úvod se představí jedenadvacetiletá hvězda Patricia Janečková. Absolutní vítězka soutěže Talentmánia za doprovodu orchestru zazpívá árie z děl Berlioze, Offenbacha, Lehára, Dvořáka a dalších. S programem Romantický karneval vystoupí na nádvoří 14. srpna.

Hned následující den se žánr změní. Na Špilberk totiž zavítá světová legenda klezmeru, newyorská skupina The Klezmatisc. „Můžete se těšit na vynikající hudbu, ostatně jsou to držitelé Grammy,“ upozornila ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Hudba z filmů Vlasy, Amadeus, Ragtime, Hoří má panenko. To je Pocta Miloši Formanovi, která se spolu s promítáním uskuteční 21. srpna. A závěr festivalu o den později zpestří spolu s orchestrem Janoska Ensemble – čtveřice hudebníků, která díky novém pohledu na klasickou hudbu sklízí celosvětové ovace.

Koncerty začínají vždy ve 20 hodin, dva kinokoncerty o půlhodinu později. Vstupenky, jejichž cena začíná na 90 korunách, je možné koupit v předprodeji nebo na webu filharmonie. K dostání je též festivalová abonentka se zvýhodněnými cenami.

Více na webu: https://filharmonie-brno.cz/mezinarodni-hudebni-festival-spilberk/ nebo na facebooku: https://www.facebook.com/SpilberkFestival/ 
 

More Posts in Koncerty

 
 

Share this Post