Letní dílna HV 2021 – 14. – 20. 8. 2021

V současné hektické době návratu do škol a leckdy až nedůstojných sporů ohledně revize RVP ZV bychom snadno zapomněli na to podstatné – radovat se ze společně tvořené, hrané a zpívané a především prožívané hudby. To nám nepochybně po měsících strávených u počítačů chybí nejvíce. Proto jsme se rozhodli, že se i navzdory zcela nepřehledné a nejisté situaci pokusíme již 32. ročník LDHV uspořádat. Je dobré si připomenout, že loňský ročník byl takovým malým zázrakem a důkazem, že učitelé hudební výchovy mají o svůj předmět zájem i v době nepřející. Letošní situace není lepší, možná naopak. I letos bude nutno respektovat přísná hygienicko-epidemická nařízení, neobejdeme se bez roušek a zcela jistě se nevyhneme testování. Proto bychom chtěli požádat všechny zájemce, kteří s dodržováním nařízení mají problémy a i na kurzu by kolem sebe kopali, aby zůstali doma nebo využili možnosti zúčastnit se kurzu on-line.

LDHV zaznamená řadu změn – tou nejviditelnější je změna místa konání – tím bude pro příští období Ústí nad Labem, kde nám poskytla útočiště Pedagogická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Katedra hudební výchovy. V Ústí je krásně a vždy záleží především na účastnících – takže vše bude tak, jako dříve. Pro tento ročník nebylo možno žádat a čerpat grant MŠMT – ale i tak bude kurz opět nadstandardní co do programu i obsahu.

Organizační tým dolaďuje, počítá a připravuje přihlášku, kterou zveřejníme v dohledné době. Takže – týden od 14. srpna si rezervujte pro HUDEBNÍ VÝCHOVU!

 
 

More Posts in Aktuality

 
 

Share this Post