ČlenstvíPřihláška
 

Letní dílna hudební výchovy je na obzoru!

35. jubilejní ročník Letní díly hudební výchovy proběhne v Ústí nad Labem od 18. do 23. srpna. Přípravy jsou v plném proudu a ti, kde se rozhodli na dílnu přijet, jsou plni očekávání. Podrobné informace zašleme mailem počátkem srpna, ale několik informací uvedeme již zde:

– kurz začíná společným zahájením v amfiteátru kampusu UJEP v neděli 18. srpna ve 14 hodin. Následovat budou informativní schůzky a seznámení s repertoárem sboru (1515) a orchestru (1630). Již od 1200 bude možnost prezence.

– od 1900 přivítáme duo Vrámoll s originálním edukativním programem Dějiny hudby v kostce.

– lektorský tým je připraven v sestavě, která je uvedena v pozvánce na LDHV. Kromě osvědčených lektorů uvedeme i dva nejcharizmatičtější popularizátory hudby obecně –  pana Vladimíra Hrdinu a pana Lukáš Hurníka.

– na kurz je v tuto chvíli přihlášeno 85 pedagogů, z toho 30% bude na kurzu poprvé. Nejpočetněji je zastoupena skupina pedagogů II. stupně ZŠ. Ve sboru pod vedením Luboše Hány zazpívá 67 zájemců, v orchestru Jiřího Holubce hudebníci obsadí 65 pultů.

– připraven je taneční večer s Hanou Novotnou, folklórní večer se soubory Jizerka a Jizera a společenský večer s předáním ocenění Cena Jaroslava Herdena 2024.

Přejeme klidné léto a těšíme se na setkání v Ústí nad Labem!

Šárka Vejvodová a Jan Prchal, za organizátory LDHV 2024

 
 

Share this Post